VI Festiwal Muzyczny im.H.M.Góreckiego 07-28.10.2018

Anonim (niezweryfikowany) wt., 08/07/2018 - 16:33

Zapraszamy ponownie na kolejny już szósty Festiwal Muzyczny im.H.M.Góreckiego, który rozpocznie się już 7 października 2018 w Teatrze Ziemi Rybnickiej, a zakończy 28 października br.

PROGRAM FESTIWALU

7 października 2018 r., godz. 18.00
Sala koncertowa Teatru Ziemi Rybnickiej
I Koncert festiwalowy NA JAZZOWĄ NUTĘ

W programie: Tomasz Szymuś - "Inspiracje", improwizacje jazzowe na duet wokalny i orkiestrę symfoniczną, utwór oparty na tematach Henryka M. Góreckiego, Tomasz Szymuś - "Mój świat muzyką malowany" na duet wokalny, zespół jazzowy i orkiestrę symfoniczną.
Wykonawcy: Filharmonia Rybnicka, Tomasz Szymuś - dyrygent, Beata Bednarz - śpiew, Jacek Kotlarski - śpiew, Piotr Mania - fortepian, Piotr Filipowicz - kontrabas, Sebastian Frankiewicz - perkusja, Tomasz Grzegorski - saksofon, Robert Murakowski - trąbka.

14 października 2018 r., godz. 16.00
Sala koncertowa Rydułtowskiego Centrum Kultury
II Koncert festiwalowy - POŚRÓD WĘGLOWYCH ALP

W programie utwory m.in.: Henryka M. Góreckiego, Antoniego Dworzaka, Dawida Ubera, Richarda Wagnera, Orlando di Lasso.
Wykonawcy: Bielski Kwartet Puzonowy, chór Bel Canto z Gaszowic - dyrygent Janusz Budak.

21 października 2018 r., godz. 17.00
Kościół pw. NMP w Czernicy
III Koncert festiwalowy - TAM GDZIE MÓJ DOM RODZINNY

W programie utwory m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Georga P. Telemanna, Carla F. Abla, Jean P. Rameau i Johanna G. Grauna.
Wykonawcy: Extempore Ensemble w składzie : Małgorzata Malke - skrzypce/skrzypce barokowe, Krzysztof Firlus - viola da gamba, Anna Firlus - fortepian/klawesyn, chór Bel Canto z Gaszowic - dyrygent Janusz Budak.

23 października 2018 r., godz. 16.00
Muzeum w Rybniku
IV Koncert festiwalowy - Z RYBNICKIEGO RYNKU

W programie utwory m.in.: Henryka M. Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Piotra Czajkowskiego, Mario Castelnuovo-Tedesco i Richarda Straussa.
Wykonawcy: Anna Gutowska - skrzypce (wykładowca Universitat für Musik und darstellende Kunst Wien), Antoni Lichomanow - fortepian.

28 października 2018 r., godz. 18.00
Sala koncertowa Teatru Ziemi Rybnickiej
V Koncert festiwalowy - MOJEMU RYBNIKOWI

Uroczysty koncert z okazji jubileuszu 90.urodzin Lidii Grychtołówny

Program: Henryk M. Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu, Ludwig van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur, Antoni Dworzak - IX Symfonia e-moll.
Wykonawcy: Lidia Grychtołówna - fortepian, Filharmonia Rybnicka, Tadeusz Strugała - dyrygent.

Prowadzenie koncertów:
Wacław Mickiewicz, Michał Wojaczek, Jolanta Sobczak-Smołka.